eng
Pinterestfacebook
3D paper design - leporela, přání, dekorace
 
 
 
 
 
 
Leporello byl sluha Don Giovanniho v Mozartově opeře. Ačkoli jeho kniha účinkující v opeře nebyla určená zrovna dětem, zrodilo se tak první OBRAZOVÉ LEPORELO. Pod tímto unikátním názvem se každému v Čechách vybaví obrázkové dětské knížky nebo pohlednice prodávané na hradech a zámcích, které jsou poskládané jako harmonika. Tradici našich leporel obohatil v 80. letech výtvarník Vojtěch Kubašta o trojrozměrné ilustrace „vyskakující“ z knihy jako malé PAPÍROVÉ DIORÁMA oživené četnými hejblaty. Zatím, co u nás tradice oživlých papírových obrázků lehce usnula, ve světě stoupá zájem o papírový objekt např. pod označením pop-up book, paper art či paper craft.

Leporelo Luftbaba vzniklo v roce 1994 zcela ojedinělým způsobem jako kniha, která "účinkovala" ve filmu. Kniha nese dlouhý název: Pohádka o princezně Jasněnce, kterou Luftbaba zaklela v želvu, jak ji Olda vyprávěl Aničkám ve filmu Akumulátor 1. Prohlédněte si celé leporelo se všemi animovanými hýblaty.

Hledáte-li obohacení knižní ilustrace, letáčků či jakékoli propagace o 3D PAPÍROVOU ANIMACI, která je vždy něčím zcela ojedinělým a originálním, můžeme vám nabídnout její technické i výtvarné zpracování. Čím méně je Vaše zadání rozpracované, tím lepšího profesionálního výsledku se dá u 3D leporela docílit. Stačí hrubé schéma či téma v obrysech. Na jeho základě vznikne „slepá“ prostorová maketa, do které se vsadí grafika či ilustrace.

Novinky o 3D papírovém designu můžete sledovat na Facebooku Leporello.
Mohu vám nabídnout originální leporela, ale i neokoukané řešení pozvánky, brožury, letáku a jiného propagačního materiálu, které na první pohled zaujmou. Napište své představy, pohotově vám předložím možná řešení. Více najdete v POPISU K POPTÁVCE